22. oktober 2014

Ypsilon Mladi se širimo v Maribor!

Uspelo nam je v Ljubljani, sedaj si želimo širiti znanje in kompetence še v Mariboru. Tokrat smo za mariborske Ypsilon Mlade pripravili brezplačno delavnico Worda in osnovni tečaj Excela, ki bosta potekala v prostorih Ekonomsko-poslovne fakultete Univerze v Mariboru.

Delavnica Worda bo potekala v četrtek, 23. oktobra med 17. in 20. uro v predavalnici RO2, osnovni tečaj Excela pa v ponedeljek, 27. oktobra med 17. in 20. uro v predavalnici RO1 –v prostorih Ekonomsko-poslovne fakultete Univerze v Mariboru. Prijave sprejemamo na http://form.jotformeu.com/form/41141411055337 (za vsako delavnico je prostih 12 mest).

Ypsilon Mladi je projekt, ki ga pri Simbiozi Genesis, socialno podjetje v sodelovanju z Microsoftom izvajamo v okviru kampanje e-Skills for Jobs, katero izvaja Evropska komisija. Tako smo v letošnjem letu izvedli brezplačna izobraževanja za mlade ter srečanja s podjetniki in obiske podjetij. Snovalci projekta Ypsilon Mladi se namreč zavedamo, da mladim večkrat niso ponujene kompetence, ki jih potrebujejo za prvo zaposlitev – tako se trudimo, da z različnimi projekti povečamo zaposlitvene možnosti in omočimo poznavanje informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Veseli smo, da nas kot partner podpira tudi Študentski svet Ekonomsko-poslovne fakultete Univerze v Mariboru, kjer se zavedajo, da je zaposlovanje mladih danes precej pereča tema. Vsa dodatna znanja, ki jih študenti lahko osvojijo tekom študija, so tako izjemno pomembna pri iskanju prve zaposlitve in med temi znanji je posedovanje IKT veščin gotovo eno izmed najnujnejših za uspeh na današnjem trgu dela.

S skupnimi močmi se bomo potrudili in mladim omogočili priložnosti na trgu dela – tokrat že z oktobrskimi brezplačnimi delavnicami na področju IKT in računalništva.

Vse naše preostale aktivnosti lahko spremljate na FB strani Ypsilon mladi (https://www.facebook.com/pages/Ypsilon-mladi/626956847352886) ter na naši spletni strani y-mladi.si .