Spoprijemanje s stresom za raziskovalce

• Kdaj: sreda, 22. maj 2024, ob 10:00
  • Kje: Podreccina dvorana, Univerza v Mariboru (Slomškov trg 15, 2000 Maribor)
  • Izvajalec: Valentina Merc, karierna svetovalka KC UM
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Raziskovalci se pogosto znajdejo v vrtincu zahtevnega ravnotežja med delom, zasebnim življenjem, raziskovalnimi in akademskimi obveznostmi, kar lahko privede do stresa. Na delavnici boste odkrili ključne veščine za prepoznavanje in preprečevanje stresa ter razvijanje preventivnih strategij.

Na delavnici se bomo osredotočili na prepoznavanje znakov stresa ter spoznali preventivne tehnike, kako se stresu izogniti oz. ga zmanjšati. Predstavljene bodo tehnike in strategije spoprijemanja s stresom ter uporabni nasveti, kam se obrniti po pomoč, če je to potrebno. Spoznali bomo tudi kako asertivno reči “ne”, ko je to potrebno.

Prijave so odprte, število mest je omejeno. Prosta mesta so še na voljo, spodnje besedilo o zaprtih prijavah vzemite kot brezpredmetno.

Vljudno vabljeni!