17. julij 2017

Mladi raziskovalec 2017 / Young Researcher 2017

Razpisujemo mesto mladega raziskovalca na področju sociologije ali sorodnih družboslovnih ved. Na razpis se lahko prijavijo kandidati, ki bodo 3. stopnjo študija (doktorski študij) vpisali letos (2017) ali so že študentje prvega letnika.

Od kandidata se izrecno pričakuje, da bo tema doktorske disertacije v širšem smislu povezana s področjem raziskovanja programske skupine, ki se ukvarja s prenosom znanja in inovacijami v kontekstu družbenih vrednot, socialnega kapitala, akademskega in socialnega podjetništva ipd.

Nadalje morajo kandidati izpolnjevati pogoja iz 113. člena Pravilnika o postopkih (so)financiranja, ocenjevanja in spremljanju izvajanja raziskovalne dejavnosti (ARRS):

• Starost do vključno 28 let (upošteva se letnica rojstva);
  • Povprečna ocena vseh izpitov in vaj na preteklih univerzitetnih programih (najmanj 8,00); (natančnejše informacije, ki zadevajo pravila ARRS, ki financira mladega raziskovalca, vključno s šolnino) najdete na sledeči povezavi; informacije, ki zadevajo usmeritve in projekte inštituta IRSA, kjer se bo mladi raziskovalec usposabljal, pa na <www.institut-irsa.si>.

Pisne vloge pošljite najkasneje do 31. julija 2017 na elektronski naslov: <.(JavaScript mora biti omogočen, če si želite ogledati ta naslov)>. Upoštevali bomo le vloge, ki bodo prispele v navedenem roku. Morebitna vprašanja naslovite na elektronski naslov <.(JavaScript mora biti omogočen, če si želite ogledati ta naslov)>.

Dr. Frane Adam,
Direktor in Vodja Raziskovalnega centra

**************************************************************

IRSA herein announces a vacancy for one (1) young researcher in sociology or related field of social sciences. Candidates viable for this vacancy will enroll in a doctoral programme this year (2017) or are already first year students.

Candidates are expected to align their doctoral dissertation thematic with the research interest of the programme group which deals with the transfer of knowledge in the context of social values, social capital, academic and social entrepreneurship, etc.

Furthermore, the candidates must fulfil the conditions laid down in Article 113 of SRA Rules of Procedures for (Co)Financing, Assessing and Monitoring the Implementation of Research Activities:

• Maximum 28 years of age (according to the date of birth);
  • Average grade of all exams and praxis on former university programmes (minimum of 8,00);
  • More information on the SRA conditions regarding young researcher can be found on the following link;
  • Information regarding IRSA research topics and projects, where the young researcher will be placed, can be found at <http://www.institut-irsa.si>.

Written applications meeting the tender criteria should be sent no later than on 31 July 2017 to <.(JavaScript mora biti omogočen, če si želite ogledati ta naslov)>. Only prompt applications will be considered. Any additional questions should be addressed to <.(JavaScript mora biti omogočen, če si želite ogledati ta naslov)>.

Dr. Frane Adam,
Director and Head of Research Center