12. januar 2018

Okrogla miza Zaposljivost inženirjev in zahteve delodajalcev

Diplomant Fakultete za strojništvo mora biti v prvi vrsti inženir – strokovnjak na svojem področju. Ob tem začetnem pogoju pa zaposlovalci pričakujejo ob odličnem obvladovanju stroke še znanje tujih jezikov, organizacijske sposobnosti, sposobnost timskega dela, samoiniciativnost, zavezanost k visokim moralnim in etičnim načelom in še marsikaj.

Namen okrogle mize je povezati zahteve delodajalcev tako v velikih gospodarskih družbah, srednjih gospodarskih družbah in malih gospodarskih družbah z realnimi možnostmi v okviru strokovnih študijskih programov in priložnostmi, ki jih ponuja Karierni center UM, Društvo ALUMNI FS in Fakulteta za strojništvo v okviru neformalnih in priložnostnih izobraževanj namenjenih obogatitvi portfelja znanj, spretnosti in veščin posameznega diplomanta.

Vabljeni razpravljavci na okroglo mizo:

• ga. dr. Ana Rihtar, Ledinek Engineering, d.o.o.
  • g. Anton Ploštajner, BSH hišni aparati, d.o.o. in GZS
  • g. Davorin Podpečan, Trixy Aviation , d.o.o.
  • g. Matej Kosi, UM, Karierni center

Vabljeni: