21. marec 2019

Univerza v Mariboru RCUM razpisuje prosto delovno mesto

Univerza v Mariboru izvaja projekt Nadgradnja nacionalnih raziskovalnih infrastruktur – »HPC RIVR«, kjer gre za nadgradnjo obstoječe visokozmogljive računalniške infrastrukture ter vzpostavitev superračunalniškega centra v okviru projekta HPC RIVR v Vzhodni Sloveniji.

Osnovni cilj projekta je v letu 2020 postaviti superračunalnik, ki bo imel predvidoma več kot 50 tisoč procesorskih jeder za računanje in preko 20 petabajtov (PB = 1015 bajtov) diskovnih kapacitet za shranjevanje podatkov, kar je več kot vsa kapaciteta, ki je trenutno na voljo v Sloveniji.

Za postavitev in upravljanje takšnega superračunalnika v svojo ekipo vabimo še tretjega sodelavca, ki se je pripravljen spopasti z izzivi, ki jih prinaša delo na področju superračunalniškega omrežja (HPC). Na voljo je eno delovno mesto za obdobje do 15. 9. 2020 (s poskusno dobo treh mesecev), kandidat/-ka pa mora imeti zaključeno visokošolsko izobraževanje druge stopnje ali podobno izobraževanje s področja računalništva, informatike ali elektronike. Nastop dela je možen takoj.

Obeta se vam zanimivo delo v okviru prototipnega oz. ekspirementalnega sistema HPC. Če ste sposobni samostojnega kot tudi timskega dela, želite svoje strokovno znanje nagraditi in ter z nami postaviti in upravljati superračunalniški sistem, kakršnega v Sloveniji še ni, hkrati pa izpolnjujete pogoje iz razpisa, vas vabimo, da se nam pridružite in svojo vlogo z dokazili ter življenjepisom do 29. 3. 2019 posredujete po pošti na naslov »Rektorat Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15, 2000 Maribor«. ​

Razpis je objavljen na:

Rok prijave do 29. 3. 2016.