All inclusive - sodnik, tožilec in odvetnik

• Kdaj: torek, 20. marec 2012, ob 17:00
  • Traja: 90 min
  • Kje: Auditorium maximum, Pravna fakulteta Univerze v Mariboru, Mladinska 9, Maribor
  • Izvajalec: Odvetnik Boštjan Penko
  • Univerza/fakulteta: Pravna fakulteta

Boštjan Penko je preizkusil že vse najbolj tipične poklice, ki jih pravnik lahko opravlja. Bil je sodnik in državni tožilec, sedaj je odvetnik. V svoji karieri je bil tudi direktor protikorupcijskega urada, podsekretar na Ministrstvu za pravosodje, ekspert Sveta Evrope za področje kazenskega procesnega prava,  član odbora Sveta Evrope za kazensko pravo, sodeloval je v pripravljalnem odboru za izdelavo statuta stalnega mednarodnega kazenskega sodišča v New Yorku. Med drugim je tudi avtor pomembnega dela zakona o kazenskem postopku, pa sprememb kazenskega zakonika, prav tako pa je zagovarjal našo državo pred odborom Združenih narodov za preprečevanje mučenja in nečloveškega ravnanja.

Odvetnik Boštjan Penko
Boštjan Penko in Rebeka Fakin