1. 5. Focus Group: Student Entrepreneurship - Learning for Impact

1. april 2020

The European University Association (EUA) and the University of Antwerp are organising a focus group for university leaders from across Europe to discuss university strategies and approaches towards student entrepreneurship. The event will be hosted by the University of Antwerp on 18 June 2020 in Antwerp, Belgium.

2. 7. Boston Consulting Group vabi na dogodek za ženske

26. marec 2020

If you are a young female professional, university student or graduate in Southeastern Europe, come and join us remotely and virtually, for a webinar, and meet Melanie Seier Larsen, BCG Managing Director & Partner, this year’s recipient of the prestigious Artemida prize, the top Slovenian prize awarded to women in business.

3. 10. Možnost dela v turizmu

14. februar 2020

Zaradi potrebe po širitvi programa in prodaje v tuiristični agenciji Mama Afrika iščejo samostojnega in samozavestnega študenta oz. študentko z ambicijami po samostojni poti.