Argumentacija in debatne strategije v različnih kontekstih

• Kdaj: ponedeljek, 9. januar 2023, ob 13:00
  • Kje: On-line (MS Teams orodje)
  • Izvajalec: Miha Andrič, Izobraževalni center Argument
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Karierni center UM v sodelovanju z Izobraževalnim centrom Argument organizira delavnico Argumentacija in debatne strategije v različnih kontekstih.

Na delavnici boste na interaktiven način spoznali več načinov, kako lahko sestavite dober in prepričljiv argument v različnih kontekstih (v akademskem tekstu, v pogovoru iz vsakdanjega življenja, v debati na internetu ali v politični razpravi) ter kako lahko prepoznate napake v argumentaciji drugih in nanje učinkovito opozorite. Naučili se boste razvijati lastne argumentative - debatne strategije za reševanje problemov ali dokazovanje oziroma nasprotovanje predlogom ali postavljenim tezam. Predstavljeni bodo načini, kako učinkovito komunicirati v okviru pedagoškega procesa, če potrebujemo prilagoditve zaradi trenutnih ali trajnih okoliščin.

Skozi praktične vaje boste spoznali:

• kako določiti različne možne strukture prepričljivih argumentov,
  • argumentativne strategije prepoznavanja napak v argumentaciji in evalvacije argumentov,
  • modele zavračanja argumentov,
  • modele primerjalne analize v razpravah,
  • argumentativne modele celostnih debatnih strategij za zagovor ali zanikanje predlogov ali tez.

Delavnico bo izvedel Miha Andrič, mednarodni predavatelj in trener komunikacije, argumentacije in debate ter vodja mednarodnega Izobraževalnega centra Argument.

Prosimo vas, da se prijavite na povezavi. Prosta mesta so še na voljo, spodnje besedilo o zaprtih prijavah vzemite kot brezpredmetno.

Dogodek bo potekal preko MS Teams. Prijavljeni udeleženci bodo na dan dogodka prejeli povezavo za pridružitev.