Dan za kariero: Poklici prihodnosti

• Kdaj: sreda, 30. maj 2012, ob 14:00
  • Kje: Filozofska fakulteta UM, Koroška c. 160, Maribor, predavalnica 02
  • Izvajalec: mag. Andreja Žagar in Nataša Pirc Kovačič, Agencija M Servis d.o.o.
  • Univerza/fakulteta: Filozofska fakulteta

Dan za kariero, v okviru katerega bodo so zanimiva predavanja bo potekal vzporedno s Čezmejnim zaposlitvenim sejmom v organizaciji Zavoda RS za zaposlovanje - OS Maribor .

Predstavitev poklicev, po katerih trg trenutno najbolj povprašuje in bo povpraševal tudi v prihodnosti.

Vsebina predavanja:

• predstavitev tistih poklicev prihodnosti za katere je zahtevana najmanj 1. bolonjska stopnja in so del študijskih programov, ki jih nudijo članice Univerze v Mariboru
  • opis 5 do 10 poklicev prihodnosti (opis poklica, zahtevana izobrazba, potencialni delodajalci

Na Filozofski fakulteti UM je dne 30.5.2012 potekal Dan za kariero, v sklopu katerega so bila tri predavanja. Namen dneva za kariero je bil obogatiti dogajanje Čezmejnega zaposlitvenega sejma Slovenija - Avstrija, ki je potekal v sosednjem Univerzitetnem športnem centru Leona Štuklja in ponuditi udeležencem dodatna znanja na področju načinov iskanja zaposlitve. Na zadnjem predavanju so dobili udeleženci vpogled, kateri so perspektivni poklici, kakšne zaposlitvene možnosti imajo diplomanti posameznih članic UM ter katera znanja so pomembna za posamezne poklice.