Delavnica Kognitivna prožnost - Navigacija skozi spremembe (15.11.23)

• Kdaj: sreda, 15. november 2023, ob 15:00
  • Kje: Podreccina dvorana, Rektorat Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15, 2000 Maribor
  • Izvajalec: Voranc Kutnik
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Na delavnici se bomo osredotočili na praktične primere, ki bodo študentom omogočili pridobitev novih veščin ter razširitev obzorij na področju prožne miselnosti, učenja, eksperimentiranja in agilnega načina dela.

Poleg tega bodo udeleženci spoznali pomen prilagodljivosti in orodje Cynefin, ki pomaga pri izbiri ustreznega pristopa glede na situacijo, v kateri se znajdemo.

CILJI

• Razjasniti razlike med prožno in togo miselnostjo ter vpliva miselnosti na naše obnašanje in učenje.
  • Opremiti udeležence s strategijami in orodji za boljše obvladovanje sprememb in negotovosti, ki jih s seboj prinaša hitro spreminjajoče se okolje.
  • Opolnomočiti udeležence, da aktivno iščejo priložnosti za uporabo agilnosti in prožne miselnosti v svojem delovnem in osebnem življenju.

Prijave se zbirajo TUKAJ  (Prosta mesta so še na voljo, spodnje besedilo o zaprtih prijavah vzemite kot brezpredmetno).

Na dogodku bo potekalo fotografiranje in/ali snemanje z namenom promocije dogodka oz. poročanja o dogodku.

"Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod"