Delavnica retorike in javnega nastopanja za študente FKBV UM

• Kdaj: sreda, 29. november 2017, ob 11:00
  • Kje: Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede, predavalnica Milana Erjavca
  • Izvajalec: Saša Županek s.p., Saša Županek
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede

Javni nastopi, poslovni pogovori, predstavitve in različna soočenja so neizogibni del vsakdanjika. Marsikomu to predstavlja neprijetno doživetje, neprespane noči, hitrejše razbijanje srca, nervozo... S krepitvijo sposobnosti sproščenega, zaupanja vrednega javnega nastopa, s katerim bodo študenti podkrepili svoje kompetence, da bodo bolj samozavestni in prepričljivi. Z znanjem retoričnih veščin še bolj uspešno izvedemo javni nastop, hitreje opredelimo cilj svojega govora in bolje obvladamo nepričakovane dogodke.

Vsebina delavnice:

• Osnovne retorične zakonitosti;
  • Obvladovanje treme;
  • Kakšna je prava vsebina, da pritegne;
  • Priprava govora in nastopanje in kako vadimo;
  • Neuporaba mašil, uporaba ustreznih poudarkov.Kaj in kako povedati, da iz sebe naredimo govorca, ki navduši;
  • Govorica telesa pri javnem nastopanju (formalnih in sproščenih poslovnih dogodkih);
  • Kako se hitro prilagodimo različnim situacijam, ki nas presenetijo na javnem nastopu;
  • Vzpostavitev dobrega stika, aktivacija publike in doseženo sodelovanje.

Vljudno vabljeni!