Iščete priložnost v tujini? CV & Cover Letter in Lebenslauf und Bewerbungschreiben

• Kdaj: sreda, 10. april 2019, ob 13:30
  • Kje: Filozofska fakulteta, Koroška c. 160, Maribor - predavalnica 0.1
  • Izvajalec: Mateja Hanžurej, Karierni center UM
  • Univerza/fakulteta: Filozofska fakulteta

Karierni center Univerze v Mariboru v sodelovanju z Oddelkom za prevodoslovje Filozofske fakultete UM organizira delavnico na temo priložnosti v tujini. Delavnica  bo potekala v sklopu prireditve z naslovom Evropska unija in Evropski paralment: Od volitev do zaposlitve, ki je namenjena študentom vseh fakultet UM.

Udeleženci bodo spoznali osnovne značilnosti dobrega življenjepisa ter se seznanili s posebnostmi, ki veljajo za angleško in nemško govoreči prostor. Prav tako se bomo dotaknili spremnega pisma, ki je obvezen spremljevalec življenjepisa. Vsak udeleženec prejme tudi gradivo, s katerim si bo lahko pomagal pri izdelavi CV-ja in spremnega pisma.

Vsebina delavnice:

- značilnosti dobrega življenjepisa,
- vrste življenjepisov,
- Europass da ali ne,
- sestavine angleškega življenjepisa,
- Summary statement,
- Cover Letter,
- Lebenslauf – sestavine,
- Bewerbungschreiben,
- osebna predstavitev v e-Karierni tržnici v angleškem in nemškem jeziku.