INVENTIVNO INŽENIRSTVO, avtorjeva predstavitev področja in nove knjige Inventive Engineering

• Kdaj: petek, 22. april 2016, ob 13:00
  • Kje: FGPA, Slomškov trg 15, Maribor, Predavalnica 1
  • Izvajalec: Tomasz Arciszewski, zaslužni profesor Univerze George Mason

Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo skupaj s Kariernim centrom UM organizira zanimivo predstavitev avtorja knjige Inventive Engineering. Avtor je Tomasz Arciszewski, zaslužni profesor Univerze George Mason.

Vabimo vas k zelo  zanimivi predstavitvi inventivnega inženirstva in knjige Inventive Engineering, ki

• je prva knjiga s področja inventivnega inženirstva;
  • poznavanja področja študentom omogoča kompetenčno prednost;
  • pomaga študentom, da postanejo uspešni inženirji;
  • predstavlja edinstveno transdisciplinarno znanje s koreninami v inžinerstvu, kognitivni psihologiji, hevristiki in družbenih vedah;
  • je napisana s strani avtorja, ki je inženir in akademski profesor ter izumitelj z vrsto patentov.

»Inventive Engineering« je razvijajoča znanost s področja inženirstva, ki se osredotoča na proces konceptualnega načrtovanja, katerega učinek je razvoj ustvarjalnejših rešitev. Osnovni koncepti so prepogosto neznani in celo presenetljivi, a so hkrati uresničljivi in se jih je moč naučiti ter tako vodi do inovacij, ki jih lahko tudi patentiramo. Tovrstni inženirji imajo kompetenčno prednost v primerjavi z drugimi, saj so presegli praktično in analitično inteligenco ter se naučili, kako biti ustvarjalen.

Več informacij boste prejeli na predstavitvi.