Iščete priložnost v tujini? CV & Cover Letter in Lebenslauf und Bewerbungschreiben (na FERI UM)

• Kdaj: četrtek, 16. november 2017, ob 15:00
  • Traja: 90 min
  • Kje: Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko UM, Koroška c. 46, 2000 Maribor, predavalnica G2-P04
  • Izvajalec: Mateja Hanžurej, Karierni center UM
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko

Delavnica je namenjena študentom, ki iščejo zaposlitev ali prakso v tujini. Udeleženci bodo spoznali osnovne značilnosti dobrega življenjepisa ter se seznanili s posebnostmi, ki veljajo za angleško in nemško govoreči prostor. Prav tako se bomo dotaknili spremnega pisma, ki je obvezen spremljevalec življenjepisa. Vsak udeleženec prejme tudi gradivo, s katerim si bo lahko pomagal pri izdelavi CV-ja in spremnega pisma.

Vsebina:

• značilnosti dobrega življenjepisa,
  • vrste življenjepisov,
  • Europass da ali ne,
  • sestavine angleškega življenjepisa,
  • Summary statement,
  • Cover Letter,
  • Lebenslauf – sestavine,
  • Bewerbungschreiben,
  • osebna predstavitev v e-Karierni tržnici v angleškem in nemškem jeziku.

Delavnice se lahko udeležijo tudi študenti FGPA UM; FKKT UM in FS UM.