Iščete priložnost v tujini? CV & Cover Letter in Lebenslauf und Bewerbungschreiben

• Kdaj: četrtek, 13. december 2018, ob 12:10
  • Traja: 90 min
  • Kje: Pedagoška fakulteta UM, Koroška cesta 160, 2000 Maribor, predavalnica 1.10
  • Izvajalec: Mateja Hanžurej, karierna svetovalka v KC UM
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Karierni center Univerze v Mariboru v sodelovanju s Pedagoško fakulteto UM, Filozofsko fakulteto UM in Fakulteto za naravoslovje in matematiko UM organizira delavnico na temo priložnosti v tujini.

Udeleženci bodo spoznali osnovne značilnosti dobrega življenjepisa ter se seznanili s posebnostmi, ki veljajo za angleško in nemško govoreči prostor. Prav tako se bomo dotaknili spremnega pisma, ki je obvezen spremljevalec življenjepisa. Vsak udeleženec prejme tudi gradivo, s katerim si bo lahko pomagal pri izdelavi CV-ja in spremnega pisma.

Vsebina delavnice:

- značilnosti dobrega življenjepisa,
- vrste življenjepisov,
- Europass da ali ne,
- sestavine angleškega življenjepisa,
- Summary statement,
- Cover Letter,
- Lebenslauf – sestavine,
- Bewerbungschreiben,
- osebna predstavitev v e-Karierni tržnici v angleškem in nemškem jeziku.

Vljudno vabljeni!