Iskanje zaposlitve in prijavna dokumentacija

• Kdaj: sreda, 14. februar 2024, ob 11:00
  • Kje: Dvorana Južni stolp, Slomškov trg 15, 2000 Maribor
  • Izvajalec: Ines Mikulič, svetovalka v Kariernem centru UM
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Delavnica je primerna za tiste, ki se komaj spogledujejo s trgom dela, potrditev svojega delovanja pa lahko dobijo tudi tisti, ki zaposlitev že aktivneje iščejo. Dejstvo je, da so tisti, ki so se s temi znanji in veščinami okrepili že v času študija, lažje prestopili na trg dela.

Na delavnici bomo iskali odgovore na naslednja vprašanja:

• Kakšno zaposlitev naj iščem? Na kaj naj bom pozoren pri iskanju zaposlitve? Kje naj iščem? Moram biti prijavljen na ZRSZ, da lahko iščem zaposlitev?
  • Kaj mora vsebovati CV in kaj lahko izpustimo? Kako napisati dobro spremno pismo? Kdaj pišemo ponudbo?
  • Kakšna je razlika med motivacijskim pismom pri nas ter v tujini?
  • Kako je s priporočili? Je karierni portfolio nujen?
  • Kaj lahko naredim med študijem za svojo kariero?

Vsebine bodo vseskozi reflektirale, na kaj je pozoren delodajalec pri poplavi prijav. Po delavnici in praktični vaji bodo udeleženci imeli poseben uvid v presojanje prijavne dokumentacije, kar jim bo pomagalo pri oblikovanju njihove.

PRIJAVE NA DOGODEK SO ODPRTE.