Kako lahko pomagam v primeru nasilja?

• Kdaj: četrtek, 23. februar 2023, ob 13:00
  • Kje: On-line (MS Teams orodje)
  • Izvajalec: Lea Perko Čuš, Svetovalnica za žrtve nasilja in zlorab Maribor in Lidija Ovčar, Varna hiša Maribor
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Karierni center UM v sodelovanju s Centrom za socialno delo Maribor organizira delavnico Kako lahko pomagam v primeru nasilja?

Ste vedeli, da lahko v primeru izkušnje nasilja v družini nudi pomoč Center za socialno delo Maribor, v okviru katerega delujeta tudi dva socialno varstvena programa in sicer: Svetovalnica za žrtve nasilja in zlorab Maribor ter Varna hiša Maribor? Na dogodku boste spoznali dinamiko nasilja v družini, kakšne oblike pomoči so na razpolago in kako se umakniti na varno ter kako poskrbeti za svojo varnost. S pomočjo teh informacij boste lahko pomagali, če se srečate z osebo, ki doživlja nasilje.

Na delavnici se boste seznanili  z zakonodajo s področja nasilja v družini. Spoznali boste dinamiko nasilja v družini. Predstavljene bodo vrste nasilja ter možne oblike pomoči umika na varno ter organizacijskimi enotami za pomoč žrtvam. Udeleženci bodo imeli priložnost zastavljati vprašanja glede obravnavane teme.

Delavnico bosta izvedli Lea Perko Čuš iz Svetovalnice za žrtve nasilja in zlorab Maribor in Lidija Ovčar iz Varne hiše Maribor.

Prosimo vas, da se prijavite na povezavi. Prosta mesta so še na voljo, spodnje besedilo o zaprtih prijavah vzemite kot brezpredmetno.

Dogodek bo potekal preko MS Teams. Prijavljeni udeleženci bodo na dan dogodka prejeli povezavo za pridružitev.