Kako poteka selekcijski postopek pri delodajalcu?

• Kdaj: četrtek, 4. april 2013, ob 11:45
  • Kje: Fakulteta za organizacijske vede UM, Kidričeva c. 55a, Kranj, predavalnica 111
  • Izvajalec: Tina Gerbec, strokovna sodelavka za kadre, Kadis, izobraževanlni inženiring d.o.o.
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za organizacijske vede

Karierni center UM v sodelovanju s Kariernim centrom FOV organizira za študente in diplomante interaktivno predavanje o selekcijskem postopku. V sklopu predavanja bodo udeleženci dobili vpogled v potek selekcijskega postopka. ki se izvaja neposredno pri delodajalcu ali v sklopu storitev kadrovske agencije. Seznanili se bodo s pomenom priprave na razgovor, tipi razgovorov, ki jih lahko doletijo, primeri najpogostejših vprašanj ter spoznali pomen različnih testiranj, ki je jih kadroviki uporabljajo v sklopu selekcijskih postopkov.

Vsebina predavanja:

• Zakaj se podjetja poslužujejo kadrovskih vprašalnikov in kakšna vprašanja običajno zajemajo?
  • Pričakovanja delodajalcev - zakaj me sprašujejo take stvari?
  • Kaj nam pove prvi vtis?
  • Testiranja (psihološka in druga) - kaj lahko pričakujem, se lahko pripravim?
  • Kaj moram vedeti, preden se odpravim na razgovor?
  • Stresni zaposlitveni razgovor - kako reagirati?
  • Selekcijski postopek v kadrovskih agencijah in pri delodajalcih - kako potekajo in kakšne so razlike?