Kako pritegniti pozornost z življenjepisom?

• Kdaj: ponedeljek, 3. julij 2023, ob 11:00
  • Kje: Slomškov trg 15, 2000 Maribor, Južni stolp
  • Izvajalec: Vera Bračič in Ines Mikulič, karierni svetovalki KC UM
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Življenjepis je lahko eden od najbolj pomembnih dokumentov na vaši karierni poti. Obstajajo primeri uspešnih vzorcev pisanja življenjepisov, vendar čarobnega in univerzalnega recepta ni. Vsekakor mora biti vsebinsko ustrezno in slovnično pravilno napisan, hkrati pa naj pri delodajalcu takoj pritegne njegovo pozornost.

Skozi predavanje vam bomo odgovorili na vprašanja:

• Kako razmišlja delodajalec?
  • Slika da ali ne?
  • Primerna dolžina!
  • Katere izkušnje naj vpišem?
  • Kako združim izkušnje v kategorije?
  • Kaj glede posebnih potreb in v katerih primerih je smiselno v življenjepisu razkriti?
  • Katere priloge predložim delodajalcu in še marsikaj.

Na delavnici bodo udeleženci dobili poseben uvid, ki jim bo omogočal drugačen pogled na življenjepis in sicer skozi oči delodajalca. S tem uvidom bodo lažje urejali svoj življenjepis in bili bolj zavestni glede vloge življenjepisa na karierni poti.

Več o izvajalcu: Vera Bračič in Ines Mikulič sta karierni svetovalki v Kariernem centru Univerze v Mariboru. V Kariernem centru Univerze v Mariboru izvajamo aktivnosti, vezane na celosten razvoj kariere študentov in diplomantov ter dijakov, ustrezno iskanje zaposlitve ter njihov enostavnejši prehod na trg dela.

PRIJAVE:

Prosimo vas, da se prijavite na povezavi.

Prosta mesta so še na voljo, spodnje besedilo o zaprtih prijavah vzemite kot brezpredmetno.