Kako uporabljati družbeno omrežje LinkedIn za karierni razvoj, iskanje zaposlitve in mreženje

• Kdaj: torek, 21. maj 2019, ob 14:00
  • Traja: 4 pedagoške ure
  • Kje: Pravna fakulteta UM, Mladinska ulica 9, 2000 Maribor, AUDITORIM MAXIMUM
  • Izvajalec: Tanja Ciglarič, CREATIVUM, poslovno svetovanje in druge storitve, Tanja Ciglarič s.p.
  • Univerza/fakulteta: Pravna fakulteta

Karierni center Univerze v Mariboru v sodelovanju s Študentskim svetom Pravne fakultete UM organizira delavnico o družbenem omrežju LinkedIn in kako ga uporabiti za iskanje zaposlitve in mreženje.

Vsebina delavnice:

1. del:

• Razlogi, zakaj morate biti prisotni na LinkedInu?
  • Kako se tržiti in iskati službo preko LinkedIna?
  • Kako vam lahko to profesionalno družbeno omrežje dvigne kredibilnost in prepoznavnost?
  • Pomembnost osebnega brandinga že v času študija.
  • Razlika med LinkedInom in Facebookom.
  • Konkreten primer, kako lahko pridete do sanjske službe.
  • Kako v 7 korakih privabiti podjetja, da vas zaposlijo?
  • Kako odpreti Linkedin Profil?
  • Kako mora biti opremljen osebni profil za iskanje službe (praktičen del)?

2. del:

• Vrste objav na LinkedInu.
  • Kako vzbuditi pozornost delodajalca?
  • Kakšne objave pisati, ki jih bodo delodajalci opazili?
  • Primeri objav, ki so dosegle več kot 33.000 ljudi. 5. Kako najti prave delodajalce s funkcijo Job seeker (napredni paket Job Seeker Premium paket?
  • Kako se pripraviti na razgovor?
  • Kaj vse lahko razberemo iz LinkedIn statistike?
  • Brezplačna orodja za pripravo življenjepisa na novodoben način

Tanja Ciglarič je izkušena marketinška svetovalka z več kot 10 letnimi izkušnjami na področja digitalnega marketinga. Z njeno blagovno znamko Marketing malih podjetij pomaga številnim podjetjem z novim znanjem iz področja marketinga, v zadnjem letu pa se je posebej specializirala za marketing na družbenih omrežjih. S praktičnimi delavnicami in seminarji želi podjetnikom in študentom približati digitalni svet (npr. kako graditi svojo osebno blagovno znamko na spletu, kako najti službo na novodoben način,…).