KARIERNI TEDEN: Kadri, ki uresničujejo sanje: Obratovanje nestanovitnega vira na veleprodajnem trgu

• Kdaj: torek, 9. april 2024, ob 14:00
  • Kje: UM FE, Velenje, predavalnica M3-105 - V ŽIVO; UM FE, Krško, predavalnica P202 - NA DALJAVO
  • Izvajalec: Miran Kavrečič, vodja službe razvojne analitike pri HSE d.o.o.
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za energetiko

Dogodek "Kadri, ki uresničujejo sanje: »Obratovanje nestanovitnega vira na veleprodajnem trgu z EE in obvladovanje tveganj odstopanj v živo.«" bo potekal v torek, 9. 4. 2024, ob 14. uri v prostorih obeh lokacij Fakultete za energetiko UM. V živo boste dogodek lahko spremljali v predavalnici M3-105 v Velenju, na daljavo pa v predavalnici P202 v Krškem.

Govorec na dogodku bo Miran Kavrečič, vodja službe razvojne analitike pri HSE d.o.o.

O vsebini dogodka:

Miran Kavrečič, vodja službe razvojne analitike pri HSE d.o.o. bo na dogodku nagovoril sledeče iztočnice:

• Kaj ima trg s tem? Na trgu z EE je treba obratovanje fotonapetostne elektrarne napovedati. Dejanska/realizirana proizvodnja se od napovedi razlikuje, kar se kaže v odstopanjih.
  • Napovedujemo zato, da vemo, koliko lahko prodamo.
  • Odstopanja želimo čim manjša, zato razliko med dejansko napovedjo in proizvodnjo uravnavamo v realnem času.
  • Kaj ima center vodenja s tem? Odstopanja se izračunajo v centru vodenja. Informacija se iz centra vodenja HSE posreduje v center vodenja ene od proizvodnih skupin (DEM, SENG, TEŠ). Tam se proizvodnja konvencionalnih elektrarn prilagodi tako, da se odstopanja odpravi.

Dogodek je del 11. karierne tržnice UM, letnega dogodka, namenjenega mreženju študentov in diplomantov UM ter ostalih mladih na trgu dela s potencialnimi delodajalci. Organizatorja 11. karierne tržnice UM sta Karierni center Univerze v Mariboru in Zavod RS za zaposlovanje, Območna služba Maribor in Ptuj.

"Prečekirajte" tudi preostali program "11. karierne tržnice Univerze v Mariboru" in izkoristite neštete priložnosti, ki vam jih ponuja!

Vljudno vabljeni k prijavi na dogodek!