KARIERNI TEDEN: Ko hobi postane tvoja kariera - ODPOVEDANO

• Kje: UM FF, Koroška cesta 160, 2000 Maribor; predavalnica FF 0.1
  • Izvajalec: Petra Škarja, podjetnica in avtorica več knjižnih uspešnic
  • Univerza/fakulteta: Filozofska fakulteta

Dogodek "Ko hobi postane tvoja kariera" bo potekal v torek, 9. 4. 2024, ob 15. uri v prostorih Filozofske fakultete UM.

Govornica na dogodku bo Petra Škarja, podjetnica in avtorica več knjižnih uspešnic.

O vsebini dogodka:

"Kaj je tvoj hobi? Kaj res rad/-a delaš? Si predstavljaš, da bi to postalo tudi tvoje delo? No, prav to so naredili že mnogi. Iz svojega hobija so s pomočjo podjetniških veščin zgradili uspešne poslovne zgodbe."

Na predavanju bo gostja Petra Škarja predstavila svojo zgodbo, kako je s pisanjem in ljubeznijo do knjig ustanovila svoje podjetje in inovativno Založbo 5KA. Spodbuja podjetnost med mladimi, zato sodeluje s podjetniškim pospeševalnikom Katapult, kjer je vodja strateškega razvoja in od koder bo za inspiracijo in ideje prikazala nekaj zanimivih zgodb najstnikov, ki so že zgradili uspešne poslovne zgodbe.

O izvajalki:

Petra Škarja je avtorica več knjižnih uspešnic. Avtorske pravice ene od svojih knjig je prodala celo na Kitajsko. Pri svojih 19ih letih je se podala na samostojno podjetniško pot, do danes pa poleg svojega lastnega podjetja soustanovila in prodala podjetje 500 podjetnic d.o.o., iz ljubezni do knjig pa ustanovila Založbo 5KA, ki je prejela zlato priznanje za inovacijo. V predanosti spodbujanja mladih je začela sodelovati s podjetniškim pospeševalnikom Katapult, kjer je vodja strateškega razvoja in kreatorka vsebin, za njen izobraževalni program Mozaik podjetnosti pa so prejeli evropsko priznanje European Enterprise Promotion Award (evropsko priznanje za promocijo podjetništva).

Dogodek je del 11. karierne tržnice UM, letnega dogodka, namenjenega mreženju študentov in diplomantov UM ter ostalih mladih na trgu dela s potencialnimi delodajalci. Organizatorja 11. karierne tržnice UM sta Karierni center Univerze v Mariboru in Zavod RS za zaposlovanje, Območna služba Maribor in Ptuj.

"Prečekirajte" tudi preostali program "11. karierne tržnice Univerze v Mariboru" in izkoristite neštete priložnosti, ki vam jih ponuja!

Vljudno vabljeni k prijavi na dogodek!