Ko sem dobro, delam/študiram dobro! - 10. karierna tržnica v živo

• Kdaj: četrtek, 20. april 2023, ob 12:15
  • Traja: 12:15 (45 minut)
  • Kje: Dvorana Vladimirja Bračič, Rektorat Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15, Maribor
  • Izvajalec: Sanja Tkalec, mag. psih., Regijska koordinatorica duševnega zdravja na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje OE Maribor
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Študij in kasneje delo pomembno zaznamuje naše odraslo življenje, saj služba v veliki meri prispeva k oblikovanju naše identitete, občutka smiselnosti ter prispevanja v skupnost. Delovna aktivnost nam prinaša ekonomsko in socialno varnost, pomembna pa je tudi za naše zdravje in dobro počutje. Ljudje praviloma preživimo velik del svojega življenja na delovnem mestu, zato ni vseeno, v kakšnem delovnem okolju opravljamo svoje delo. Slednje namreč lahko krepi ali pa poslabšuje naše duševno zdravje, zato je skrb za dobro duševno počutje na delovnem mestu zaveza in odgovornost tako delodajalcev kot tudi zaposlenih. Na kratki informativni predstavitvi se bodo študenti in mladi diplomanti seznanili z vsebinami s področja duševnega zdravja in tveganji v študijsko/delovnem okolju, spoznali bodo prve znake težav v duševnem zdravju ter izvedeli, kje lahko poiščejo različne oblike pomoči.

Vljudno vabljeni!