Kreativno reševanje problemov - koliko je stala gradnja Babilonskega stolpa

• Kdaj: četrtek, 25. april 2024, ob 10:30
  • Kje: Rektorat Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15 (Predavalnica 1)
  • Izvajalec: dr. Danijela Brečko, Sofos, Inštitut za upravljanje znanja in razvoj talentov

V sodobnem, nenehno spreminjajočem svetu, je sposobnost kreativnega reševanja problemov postala ključna spretnost za uspeh posameznikov in organizacij. Kreativnost ni le omejena na umetnike in ustvarjalce, temveč je bistvena za vsakodnevno življenje ter delovanje podjetij in institucij. Medtem ko je tradicionalno reševanje problemov usmerjeno v iskanje znanih rešitev na osnovi preteklih izkušenj, se kreativno reševanje problemov osredotoča na iskanje nenavadnih, inovativnih in svežih pristopov k izzivom. To zahteva odprto razmišljanje, sposobnost videti stvari iz različnih perspektiv ter pogum za sprejemanje tveganj.

Na delavnici bomo raziskali ključne elemente kreativnega procesa, preučili strategije za spodbujanje kreativnosti in raziskali pristope, ki omogočajo učinkovito reševanje kompleksnih problemov.

Delavnica za študente, ki sodelujejo ali so v preteklosti sodelovali pri Študentskih izzivih Univerze v Mariboru (ŠI:UM) ali pri njeni izpeljanki Študentski izzivi Univerze v Mariboru (ŠI:UM (NOO)) oziroma so vpisani v spletno platformo ŠI:UM.