Kultura oblačenja za različne ravni poslovnega življenja in zahteve protokola

• Kdaj: sreda, 17. april 2019, ob 16:00
  • Traja: 3 pedagoške ure
  • Kje: Fakulteta za strojništvo UM, Smetanova 17, 2000 Maribor, predavalnica inž. Ivana Munde (E-104)
  • Izvajalec: Lea Pisani
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za strojništvo

Fakulteta za strojništvo UM in Karierni center UM organizirata delavnico Kultura oblačenja za različne ravni poslovnega življenja in zahteve protokola. Namen delavnice je dati diplomantu na začetku kariere napotke, kako se primerno obleči za uveljavljanje v poslovnem svetu, ter spoznati preostale ravni oblačenja in protokola ter s tem omogočiti vzpostavitev primernega oblačenja za različne priložnosti uporabe.

Vsebina delavnice:

• MOČ PODOBE, KOMUNIKACIJA Z OBLAČILI: Obleka je ogledalo naroda, časa, kulture. je ogledalo socializiranega človeka. V zadnjem desetletju je prišlo do velikih sprememb v oblačenju. Kakšne so te spremembe in kako vplivajo na komunikacijo?
  • DVANAJST RAVNI OBLAČENJA (DRESS CODE ZA VSE ŽIVLJENJSKE PRILOŽNOSTI): Ravni oblačenja in poimenovanja, ki so osnova za sporazumevanje o izbiri primernih oblačil za različne priložnosti.

O predavateljici:

Lea Pisani je avtorica knjižne uspešnice, prvega slovenskega priročnika o obleki, Obleka – kaj, kdaj, kako in angleške različice Dress Codes for all Occasions ter knjige Ravni oblačenja / Dress Code, ki je izšla leta 2016. V svojem studiu svetuje posameznikom, ki želijo zavestno oblikovati videz, pomaga pri nakupih, načrtuje celostne izvedbe uniform. Po izobrazbi je univ. dipl. ing. oblikovanja tekstilij in oblačil. Specializirala je v Londonu in pridobila naziv CMB Image Consultant. V Bruslju,  ISPD – International School for Protocol and Diplomacy, se je izpopolnila v protokolu in bontonu.  Svetovalka za kulturo oblačenja je dvajset let. (Vir: https://leapisani.si/o-lei)