Medijski dan 2013: Poigrajte se s konceptom in razmišljate

• Kdaj: četrtek, 6. junij 2013, ob 11:00
  • Traja: 1 dan
  • Kje: Fakulteta za elektrotehniko, računalniško in informatiko, Smetanova 17, Maribor
  • Izvajalec: Luka Dakskobler
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko

Ujeti pravi trenutek ni tako enostavno, kot se sliši. V dobi digitalne fotografije se prepogosto najprej pritisne na prožilec in šele nato razmišlja, kaj smo slikali. Ustvarjalni proces fotografije je bolj zapleten in kompleksen.

Udeleženci fotografske delavnice bodo v dveh dneh imeli možnost narediti veliko število fotografij in jih skupaj z mentorjem pregledati ter oceniti njihovo uspešnost. Cilj delavnice je ujeti v fotozgodbo iskriv in ustvarjalni duh Medijskega dne tekom obeh dni. Delavnica se bo izvajala v intervalih v dogovoru z mentorjem: na voljo bo določen čas za fotografiranje, nato sledi pregled fotografij, ponovno fotografiranje itd. Število fotografij bo omejeno s strani mentorja.