Medijski dan 2013: Spremembe so edina stalnica

• Kje: Kino Udarnik, Maribor
  • Izvajalec: Žiga Virc
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko

“Ne preživi najmočnejša vrsta, niti najbolj inteligentna; preživi tista, ki se najbolje prilagaja spremembam.” Žiga Virc bo na predavanju obrazložil, zakaj ta Darwinova misel popolnoma velja tudi za filmski svet. Kako se prilagoditi nastali gospodarski in posledično tudi filmski situaciji? Dotaknili se bomo Žigovih začetkov v gverilski produkciji, ki so zaznamovali njegove projekte kot npr. kratki film “Trst je naš!”, ki je bil nominiran za Oskarja za tujejezični študentski film 2010. Iz izkušenj na podlagi redne komercialne in dokumentarne produkcije ter nastajajočega prvenca “Houston, we have a problem!” pa bo povedal, zakaj se je nujno odpirati v svet in zakaj poskuša svoje filme čimbolj približati gledalcem. Na predavanju se bomo tudi vprašali, ali je imela Jugoslavija vesoljski program in pa - ali je to sploh pomembno?