Medosebni odnosi na delovnem mestu

• Kdaj: četrtek, 9. maj 2013, ob 11:45
  • Kje: Fakulteta za organizacijske vede UM, Kidričeva c. 55a, Kranj, predavalnica 301
  • Izvajalec: mag. Martina Šetina Čož, Izobraževalni zavod Znanje
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za organizacijske vede

Karierni center UM v sodelovanju s Kariernim centrom FOV UM pripravlja za študente in diplomante predavanje o medosebnih odnosih na delovnem mestu.

Na delovnem mestu se oblikujejo svojstveni odnosi med sodelavci, ki vključujejo osebno noto, kakor tudi formalno vlogo zaposlenega v podjetju. Dobri medosebni odnosi v veliki meri vplivajo na uspešnost poslovanja. Študentje se seznanijo s pomembnimi iztočnicami za ustvarjanje dobrih medsebojnih odnosov v delovnem okolju.

Vsebina predavanja:

• odprta dvosmerna komunikacija,
  • iskrena konstruktivna kritika,
  • pomen pohvale in poslušanja,
  • verbalne in neverbalne komunikacije
  • vzroki za nastanek konfliktov in smernice, kako jih reševati.

Različnost osebnosti v medosebnih odnosih lahko bogati ali razdvaja. Komunikacija je most do drugih, pa tudi most do sebe, zato se ob koncu študentje seznanijo s pomenom urejenega zasebnega življenja, notranje skladnosti in zdravega življenjskega sloga za dobre medosebne odnose na delovnem mestu.