Osebnostne lastnosti posameznika in njihov vpliv na skupinsko delo

• Kdaj: četrtek, 6. marec 2014, ob 13:00
  • Kje: Južni stolp, Mansarda jug, 4. nadstropje, Univerza v Mariboru
  • Izvajalec: Matej Kosi, karierni svetovalec v Kariernem centru UM
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Osebnostne lastnosti posameznika vplivajo tudi na odzive in pristop do dela tako pri individualnem kot skupinskem delu. Za lažje delo v skupini, v času študija še posebej pri pripravi skupinskih seminarskih in drugih nalog, je tako zelo dobro poznati pomen in vpliv prevladujočih osebnostnih lastnosti posameznika.

Velikokrat se namreč pojavljajo naslednja vprašanja:

• Je priprava seminarske naloge težja zaradi vsebine in teme ali zaradi usklajevanja med člani skupine?
  • Zakaj pri delu v skupini kljub enakemu cilju vseh članov nastajajo težave in nesoglasja?
  • Kako lahko posamezni član že vidi celotno sliko, ko pa je potrebno določiti in izvesti še kopico podrobnosti?
  • Zakaj včasih posamezni član čuti, da ga skupina zavira in mu ne omogoča realizacije predloga?

Odgovore na posamezna predhodno zastavljena vprašanja in tudi na delavnici porajajoča se, bomo skušali s pomočjo vprašalnika D.I.S.C., ki ga boste lahko tudi sami izpolnili, podati na delavnici.