Osnove retorike in javnega nastopanja

• Kdaj: četrtek, 12. december 2019, ob 15:00
  • Traja: 4 pedagoške ure
  • Kje: Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM, Smetanova 17, Maribor, predavalnica A-203
  • Izvajalec: Erika Kralj, K-INSTAL d.o.o.
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo

Javni nastopi, poslovni pogovori, predstavitve in različna soočenja so neizogibni del vsakdanjika. Marsikomu to predstavlja neprijetno doživetje, neprespane noči, hitrejše razbijanje srca, nervozo ... S krepitvijo sposobnosti sproščenega, zaupanja vrednega javnega nastopa bodo študenti podkrepili svoje kompetence, da bodo bolj samozavestni in prepričljivi. Z znanjem retoričnih veščin še bolj uspešno izvedemo javni nastop, hitreje opredelimo cilj svojega govora in bolje obvladamo nepričakovane dogodke.

Okvirna vsebina delavnice:

• priprava kvalitetne in prepričljive vsebine za nastop,
  • vaje za glas, jasno izgovorjavo in tekoči govor,
  • pravilna drža telesa, mimika obraza, kretnje rok pri nastopanju,
  • spoznavanje vzrokov treme in učenje tehnik za obvladovanje le-te,
  • načini povezovanja s publiko,
  • kako najti ravnotežje med pravili nastopanja in pristnostjo izražanja.

O izvajalki delavnice:

Erika Kralj svoje znanje in dolgoletne izkušnje s področja povezovanja prireditev, radijskega moderiranja, novinarstva pa tudi petja deli z vsemi, ki se želijo izboljšati v retoriki in javnem nastopanju.