Za študente PEF UM: Podpora študentom za enakopravno obravnavanje vseh pri študiju in delu

• Kdaj: sreda, 10. maj 2023, ob 8:00
  • Traja: 90 minut (2 pedagoški uri)
  • Kje: Pedagoška fakulteta UM, Koroška cesta 160, 2000 Maribor.
  • Izvajalec: Sabina Košmrl Kaučič, profesorica biologije in filozofije
  • Univerza/fakulteta: Pedagoška fakulteta

Karierni center Univerze v Mariboru organizira delavnico z naslovom Podpora študentom za enakopravno obravnavanje vseh pri študiju in delu.

Udeleženci bodo s pomočjo delavnice lažje definirali različne izzive, v katerih se lahko znajdejo v času študija in spoznali orodja za uspešno soočanje z njimi. V okviru delavnice bodo udeleženci srečali z načrtom za povečanje študijske uspešnosti, konkretne težave bodo pretvarjali v izzive in le-te v priložnost za osebnostno rast in napredek. S pomočjo orodij, metod in tehnik za spodbujanje enakopravnosti vseh ter sprejemanje in razumevanje drugačnosti bodo udeleženci analizirali predsodke in prepričanja ter se spoznali z orodji za njihovo opuščanje.

Vsebina:

• Razumevanje sebe, svojih izzivov, potencialnih omejujočih prepričanj in predsodkov.
  • Razumevanje drugih v študijskem in potencialnem delovnem okolju, opuščanje predsodkov.
  • Orodja, metode in tehnike spoprijemanja z izzivi, kjer so izražene individualne razlike in posebnosti.
  • Učinkovitejša organizacija, osredotočanje na rešitve, večja motiviranost.
  • Pristno povezovanje z drugimi.
  • Preseganje svojih strahov.
  • Sprejemanje odločitev, ki so v skupno najvišje dobro vseh vpletenih.
  • Zavestno ustvarjanje življenja iz izbire (in ne iz avtomatiziranih programov, vzorcev, odzivov, predsodkov in prepričanj, strahov in ran).
  • Prevzemanje odgovornosti za svoje življenje, opuščanje vloge žrtve in primerjanja z drugimi.
  • Učinkovito soočanje z izzivi ter izboljšanje rezultatov na vseh življenjskih področjih.

Delavnico bo vodila Sabina Košmrl Kaučič, profesorica biologije in filozofije, mama, vlogerka, predavateljica, govornica, pisateljica, avtorica Srčnega učitelja, kreatorka tečajev Magičnost življenja. Več o izvajalki si lahko preberete tukaj.