Pomen praktičnega usposabljanja za razvoj kariere - za študente PeF UM in FF UM

• Kdaj: četrtek, 19. oktober 2017, ob 14:00
  • Kje: Pedagoška fakulteta UM, Koroška cesta 160, Maribor, predavalnica 0.4
  • Izvajalec: Mateja Hanžurej, Karierni center Univerze v Mariboru in Marta Otič, prof., ravnateljica OŠ France Prešeren
  • Univerza/fakulteta: Pedagoška fakulteta

Študenti Pedagoške fakultete  in Filozofske fakultete UM se v okviru študijskega programa srečajo z realnim delovnim okoljem v sklopu opravljanja pedagoške prakse. Na delavnici se bomo dotaknili naslednjih vsebin:

• Kako se pripraviti na opravljanje pedagoške prakse?
  • Kaj se pričakuje od študentov na pedagoški praksi?
  • Kakšen naj bi bil sodoben učitelj?
  • Kako pomemben je prvi stik s potencialnim delodajalcem;
  • Pomen pridobivanja izkušenj v času študija in pomen mreženja;
  • Kako se v času opravljanja prakse predstavite kot kandidat, ki je primeren za zaposlitev po zaključku študija;
  • Zakaj se obrestuje priprava kariernega načrta  in kako jim pri tem lahko pomaga Karierni center UM;
  • Na kratko o možnosti opravljanja praktičnega usposabljanja v tujini v okviru programa Erasmus+

K sodelovanju na delavnici smo tokrat povabili ravnateljico Osnovne šole France Prešeren Maribor, gospo Marto Otič, profesorico geografije in zgodovine. Marta Otič je avtorica številnih učbenikov in delovnih zvezkov s področja geografije in zgodovine ter leta 2013 dobitnica bronastega grba mesta Maribor za svoje izjemno delo na področju vzgoje in izobraževanja.