Predstavitev Evropskega Foruma Alpbach in možnosti štipendiranja zainteresiranih študentov

• Kdaj: sreda, 12. marec 2014, ob 17:00
  • Kje: Velika dvorana, Univerza v Mariboru, Slomškov trg 15, Maribor
  • Izvajalec: Edita Turičnik, uni. dipl. pr, doktorska kandidatka na PF Maribor in članica Cluba Senza Confini, ki si prizadeva za promocijo EFA dogodka v Sloveniji in omogoča nekaj štipendij zainteresiranim študentom.
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Evropski forum Alpbach je na izredno profesionalnem nivoju organiziran strokovni dogodek, ki vsako leto tradicionalno poteka v tirolski vasici Alpbach (Avstrija) in na katerem (na številnih okroglih mizah, simpozijih, razpravah, tematskih delavnicah in seminarjih) aktivno sodelujejo pomembni gostje iz svetovne politike, uspešni gospodarstveniki, potencialni delodajalci, ugledni akademiki in drugi strokovnjaki. Forum se vsako leto odvija od sredine pa do konca avgusta pod drugačno krovno temo, vedno pa obravnava najbolj aktualna in pereča vprašanja ter s strukturiranim in dovršenim programom vsem udeležencem omogoča, da se udeležijo tistih dogodkov, ki so jim najbolj blizu. Pokrit je zelo širok spekter tematik, od prava, politike, zdravstva, ekonomije, financ, tehnologije in znanosti, zato so dobrodošli vsi študentje in akademiki ter ostali zainteresirani, ne glede na področje delovanja.