Predstavitev Kemijskega inštituta na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo UM

• Kdaj: četrtek, 19. april 2018, ob 16:00
  • Kje: Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo UM, Smetanova 17, Maribor
  • Izvajalec: Nina Bitenc, Kemijski inštitut
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo

Karierni center Univerze v Mariboru v sodelovanju s Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo vas vabita na predstavitev Kemijskega inštituta.

Čeprav je Kemijski inštitut raziskovalni inštitut, vidi svoje poslanstvo tudi v izobraževanju mladih na vseh stopnjah izobraževalnega sistema, od vrtcev do doktorskih študentov. Intenzivno sodeluje s slovenskimi in mednarodnimi izobraževalnimi ustanovami. Omogoča usposabljanje in izobraževanje dodiplomskih študentov tekom študija ter opravljanje magistrskih nalog in doktoratov. Obenem pa si seveda želi tudi zaposliti perspektivne mlade raziskovalce.

Študentom bodo predstavilinjihove karierne možnosti:

• razpis za Doktorsko štipendijo Janka Jamnika za perspektivnega mladega raziskovalca ali raziskovalko s področja kemije in sorodnih ved,
  • razpis za mlade raziskovalce,
  • zaposlovanje z naslova dobljenih evropskih projektov in sodelovanja z industrijo,
  • možnosti sodelovanja s študenti 1. in 2. bolonjske stopnje pri pripravi magistrskih nalog in opravljanju obveznih študijskih praks,
  • študentsko delo
  • raziskovalno delo tekom študijskega leta ali v času študijskih počitnic in prijave na razpise za mednarodna študentska tekmovanja (npr. iGEM),
  • trenutne razpise…