Predstavitev potencialnega delodajalca Aljaž Plankl iz Domačije Pr’ Nebavec iz Šmartnega pri Litiji

• Kdaj: četrtek, 6. april 2017, ob 11:00
  • Kje: FKBV UM, predavalnica Milana Erjavca
  • Izvajalec: DRUŠTVO ZA RAZVOJ TRAJNOSTNE KULTURE BIVANJA DOMAČIJA PR' NEBAVEC, Aljaž PLANKL
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede

Študentje Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede so radovedni, zato jih zanima, kakšni so primeri dobrih praks v Sloveniji in na kakšen način uspeti v kmetijski stroki. K temu pripomorejo nekateri zanimivi pristopi k privabljanju ljudi na kmetijo. Na Domačiji Pr' Nebavec izvajajo različne delavnice in izobraževanja: permakulturne delavnice, delavnice starih tradicionalnih obrti, delavnice novih projektnih pristopov in metod ekovaških skupnosti, umetniške in ustvarjalne delavnice, itd. Obenem obdelujejo tla na naravi prijazen način in imajo nekatere zanimive pristope.

O delu na kmetiji in možnosti sodelovanja z mladimi nadobudnimi študenti bo govoril Aljaž Plankar, ki so ga povabili na fakulteto.