Predstavitev potencialnega delodajalca: Kemijski inštitut

• Kje: Univerza v Mariboru, Slomškov trg 15, Maribor, dvorana Borisa Podrecce
  • Izvajalec: Nina Bitenc, Kemijski inštitut
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Čeprav je Kemijski inštitut (KI) raziskovalni inštitut, vidi svoje poslanstvo tudi v izobraževanju mladih na vseh stopnjah izobraževalnega sistema, od vrtcev do doktorskih študentov. Intenzivno sodeluje s slovenskimi in mednarodnimi izobraževalnimi ustanovami. Omogoča usposabljanje in izobraževanje dodiplomskih študentov tekom študija ter opravljanje magistrskih nalog in doktoratov.
Osnovne in aplikativne raziskave KI so usmerjene na področja, ki so dolgoročno pomembna tako za Slovenijo kot v svetovnem merilu: biotehnologija, varstvo okolja, strukturna in teoretična kemija, analizna kemija, raziskave materialov in kemijsko inženirstvo; pri čemer je inštitut usklajen s potrebami domače kemične, farmacevtske, gumarske in živilske industrije. Delo inštituta je tudi v sozvočju s prednostnimi nalogami Okvirnega programa EU za raziskave in inovacije "Obzorje 2020" / "Horizon 2020", ki postavlja v ospredje genomiko in biotehnologijo za zdravje, nanotehnologijo, kakovost in varnost živil ter prehrane, trajnostni razvoj ter globalne spremembe.

Študentom bomo predstavili njihove karierne možnosti znotraj vrhunske raziskovalne ustanove:

• Razpis za Doktorsko štipendijo Janka Jamnika za perspektivnega mladega raziskovalca ali raziskovalko s področja kemije in sorodnih ved
  • Razpis za mlade raziskovalce
  • Program Marie Sklodowska Curie ITN
  • Zaposlovanje z naslova dobljenih evropskih projektov in sodelovanja z industrijo
  • Možnosti sodelovanja s študenti 1. in 2. bolonjske stopnje pri pripravi magistrskih nalog in opravljanju obveznih študijskih praks, večkrat se to podaljša tudi na študentsko delo
  • Raziskovalno delo tekom študijskega leta ali v času študijskih počitnic in prijave na razpise za mednarodna študentska tekmovanja (npr. iGEM).

Predstavitev je zanimiva predvsem za študente Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo UM in Medicinske fakultete UM.