Jaz, ti, on_ona – spoštujmo se

• Kdaj: četrtek, 13. april 2023, ob 16:00
  • Kje: Na daljavo v okolju MS Teams
  • Izvajalec: Društvo študentov psihologije Maribor – Projekt Oh, ta ljubezen!
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Karierni center UM v sodelovanju z Društvom študentov psihologije Maribor organizira delavnico Spolno nasilje in enakopravnost spolov.

Na dogodku boste spoznali_e vrste spolnega nasilja, govorili bomo o tem, kako se na spolno nasilje odzvati, kje poiskati pomoč, pa tudi o tem, kako pomagati bližnjim, ki so se zaradi spolnega nasilja znašli v stiski.

V nadaljevanju se bomo dotaknili tematike enakosti spolov, govorili bomo o stereotipih, predsodkih in diskriminaciji, vezanih na pripadnost posameznim spolom ter posledicah takšnega vedenja.

Za konec boste spoznali osnovne pojme, vezane na tematiko LGBTQIA+ skupnosti, govorili bomo o sprejemanju pripadnikov_ic te skupnosti – s katerimi stiskami se soočajo in kako jih podpreti.

Cilji:

• ozaveščanje študentov o pomembnosti enakopravne obravnave
  • ozaveščanje o spolnem nasilju in informiranje o virih pomoči
  • informiranje o LGBT skupnosti ter ozaveščanje o sprejemanju in podpori pripadnikov_ic te skupnosti
  • ozaveščanje študentov o enakopravnosti spolov

PRIJAVE:

Prosimo vas, da se prijavite na povezavi. Prosta mesta so še na voljo, spodnje besedilo o zaprtih prijavah vzemite kot brezpredmetno.