Spoznavanje programa SPSS na enostaven in uporaben način

• Kdaj: sreda, 7. november 2012, ob 16:30
  • Kje: Univerza v Mariboru, dvorana Frana Miklošiča, Slomškov trg 15, Maribor
  • Izvajalec: Hana Vodeb, skupina Fabrika, raziskave in razvoj d.o.o.
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Na delavnici boste na enostaven in uporaben način spoznali program za statistično obdelavo podatkov SPSS! Delavnica bo izrazito praktično naravnana, s ciljem, da udeleženci začnejo osnovno uporabljajo program SPSS.

Vsebina:
•       Priprava baze podatkov za potrebe analize;
•       Čiščenje podatkov;
•       Katerega tipa so spremenljivke, katere analize lahko izvajamo?
•       Osnovne statistične analize: frekvenčne tabele, opisne statistike, navzkrižne tabele, analiza povezanosti spremenljivk, preverjanje statistično pomembnih razlik med dvema skupinama…

Dogodek je namenjen 50 študentom in diplomantom Univerze v Mariboru, pogoj za udeležbo pa je lasten prenosni računalnik z avtonomijo vsaj 90 minut (saj v predavalnici ni 50 električnih priključkov) in naložen demonstracijski program SPSS. Vsak prenosni računalnik bosta lahko uporabljala dva udeleženca.