Sprostitveno-meditativna delavnica za obvladovanje stresa in izboljšanje osredotočenosti pri študiju

• Kdaj: četrtek, 25. maj 2023, ob 18:00
  • Kje: Podreccina dvorana, Rektorat Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15, 2000 Maribor
  • Izvajalec: Prof. dr. Dejan Dinevski
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Karierni center UM v sklopu meseca dobrega počutja organizira:

Delavnico bo izvedel dolgoletni predsednik društva Joga v vsakdanjem življenju Maribor red. prof. dr. Dejan Dinevski, zaposlen na Medicinski in Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru, ki že 30 let aktivno poučuje jogo, meditacijo, čuječnost in sprostitvene tehnike ter na naštetih področjih deluje tudi raziskovalno.

Skozi delavnico bomo iskali rešitve za obvladovanje stresa, občutke tesnobe in pomanjkanje osredotočenosti. Odgovorili bomo na vprašanje: "Zakaj je v življenju potrebna vsakdanja sprostitev in kako jo dosežemo?"

Cilji, katere bomo zasledovali so:

• Razumeti nastanek in simptome stresa - ter kdaj nam stres škodi in kdaj koristi.
  • Naučiti se meditativne tehnike čuječnosti na način, da jo bodo lahko udeleženci samostojno prakticirali – s ciljem povišanja vitalnosti in zmanjšanja tesnobnosti.
  • Spoznati strategije za izboljšanje koncentracije in spomina.

Praktični primeri tehnik sprostitve in čuječnosti bodo predstavljeni na način, da jih bodo študentje lahko izvajali samostojno.

PRIJAVE:

Prosimo vas, da se prijavite na povezavi.

Prosta mesta so še na voljo, spodnje besedilo o zaprtih prijavah vzemite kot brezpredmetno.