Strokovna ekskurzija študentov FS UM v delovna okolja v Zrečah

• Kje: Zreče
  • Izvajalec: Predstavniki obiskanih organizacij
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za strojništvo

Fakulteta za strojništvo UM v sodelovanju s Kariernim centrom UM organizira strokovno eksurzijo študentov v delovna okolja GKN Driveline d.o.o. in Unior Kovaška industrija d.d., program Strojna oprema in program Odkovki.

Program:

Odhod: sreda, 17. januar 2018 ob 9.00 (glavni vhod tehniških fakultet, Smetanova 17, 2000 Maribor)

Prihod: sreda, 17. januar 2018 ob 15.00

Predviden program ekskurzije:

Avtobus bo v sredo, 17. januar 2018 ob 9.00 krenil izpred glavnega vhoda v tehniške fakultete na Smetanovi ulici 17. V Zreče pred vhod v podjetji GKN Driveline d.o.o. in Unior Kovaška industrija d.d., program Strojna oprema bomo prispeli nekaj minut pred 10. uro, ko se začne strokovni ogled podjetij.

V podjetju GKN Driveline d.o.o. se ogleda masovna, visoko avtomatizirana mehanska obdelava odkovkov, ki se uporabljajo v avtomobilski industriji. Po tem ogledu se v sosednji zgradbi ogleda podjetje Unior Kovaška industrija d.d., program Strojna oprema, ki se ukvarja z gradnjo visoko avtomatiziranih obdelovalnih celic za obdelavo kompleksnih strojnih delov po naročilu. Ogleda obeh podjetij bosta trajala nekje 2 uri.

Po teh dveh ogledih, se po krajši vožnji z avtobusom, nadaljujejo ogledi v podjetju Unior Kovaška industrija d.d., program Odkovki. Podjetje se ukvarja z masivnim preoblikovanjem, kovanjem. Ogled podjetja bo trajal nekje 2 uri.

Karierni center Univerze v Mariboru krije zgolj stroške avtobusnega prevoza.