Strokovna ekskurzija v Gorenje d.d.

• Kdaj: sreda, 3. junij 2015, ob 11:00
  • Traja: 5 ur
  • Kje: Gorenje d.d., Velenje
  • Izvajalec: Karierni center Pravne fakultete Univerze v Mariboru v sodelovanju s Kariernim centrom Univerze v Mariboru
  • Univerza/fakulteta: Pravna fakulteta

Karierni center Pravne fakultete Univerze v Mariboru v sodelovanju s Kariernim centrom Univerze v Mariboru 03. junija 2015 vabi na OBISK V BODOČE DELOVNO OKOLJE DIPLOMANTOV v podjetje Gorenje d.d..

Ogledali si boste eno ali dve proizvodnji hali, delo za tekočim trakom, nastajanje izdelka. Ogledali si boste tudi čistilno napravo v Gorenju, kajti vse nevarne stvari, ki jih Gorenje uporablja pri proizvodnji svojih izdelkov, je potrebno  zadržati na čistilni napravi preden se spustijo v reko Pako, ki teče mimo Gorenja. Pred ogledom se bomo pogovorili ali z osebo odgovorno za varnost pri delu in za okolje, ali z nekom iz služb blizu uprave (kot npr. pravna služba).

Ekskurzija v Gorenje ima namen študentom prikazati tako neposredno delovno okolje, kjer nastajajo izdelki, pogoji pod katerimi delajo delavci v proizvodnji ter jih osvetliti tako iz vidika varnosti pri delu kot medsebojne odvisnosti (delo za tekočim trakom je posebno po tem, da si ne sme privoščiti šibkega člena, zaradi katerega bi zastala vsa proizvodnja), prav tako pa delovna mesta, ki so bližje upravi oz. poslovodenju, načinu organizacije dela tako velikega kompleksa oz. multinacionalke.

Program:

• 11:00 – predviden odhod iz Maribora (Trg Generala Maistra) – uro uskladimo z izvajalcem
  • voden ogled delovnega okolja in predstavitev kadrovanja podjetja Gorenje d.d. (Partizanska 12, 3503 Velenje)
  • Povratek v Maribor