Strokovna ekskurzija v kamnolom Hotavlje

• Kdaj: sreda, 17. april 2013, ob 9:00
  • Traja: Celodnevni dogodek
  • Kje: Hotavlje 40, 4224 Gorenja vas
  • Izvajalec: Karierni center Univerze v Mariboru in Fakulteta za gradbeništvo.
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo

Karierni center Univerze v Mariboru v sodelovanju s Fakulteto za gradbeništvo organizira ogled strokovnega potencialnega bodočega delovnega okolja v kamnolom Hotavlje.

Kamnolom Hotavlje velja za enega izmed najsodobnejših kamnolomov v Sloveniji, v katerem se  pridobiva »hotaveljčan« v ekološko prijaznih podzemnih galerijah. To je 230 milijonov let star karnijski apnenec, ki se po domače imenuje kar »hotaveljski marmor«. Kamnina je vgrajena v številnih prestižnih objektih v Sloveniji in tujini, pomembna pa je tudi pri prenovi arhitekturne dediščine.

Program:

• ogled najsodobnejše tehnologije podzemnega izkopavanja naravnega kamna v Sloveniji;
  • predstavitev izredne raznolikosti in lepot kamnine.