Strokovna ekskurzija za študente FVV UM - 2. skupina: Nuklearna elektrarna Krško

• Kdaj: sreda, 28. maj 2014, ob 8:30
  • Traja: 7 ur
  • Kje: Krško
  • Izvajalec: Fakulteta za varnostne vede UM, Karierni center UM
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za varnostne vede

Obisk poteka po ustaljeni praksi, ki jo ima NEK, s tem, da je za študente FVV program prilagojen v smeri zagotavljanja varnosti ter zaščiti in reševanju ob jedrskih dogodkih.
Program obiska je razdeljen na dva dela: predstavitev delovanja elektrarne z razgovorom in voden ogled elektrarne. V informativnem centru si  ogledamo film (15') o delovanju elektrarne, poslušamo predavanje oz izvedemo pogovor z odgovornimi za področje varnosti elektrarne (90'). V informativnem centru je tudi razstava, ki si jo ogledamo (15'). Študenti imajo možnost vzeti brošure o NEK in maketo jedrskega gorivnega elementa. Po pogostitvi v KD KK sledi ogled elektrarne z vodenim sprehodom po klasičnem – nejedrskem delu elektrarne.