Učinkoviti in inovativni načini iskanja zaposlitve

• Kdaj: sreda, 21. november 2018, ob 10:45
  • Kje: Fakulteta za organizacijske vede UM, Kidričeva cesta 55 a, Kranj, predavalnica 306 - 2. nadstropje
  • Izvajalec: Maruša Goršak,  ŠS storitveno podjetje d. o. o.
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za organizacijske vede

Karierni center UM v sodelovanju s Fakulteto za organizacijske vede UM organizira delavnico učinkovitih in inovativnih načinov iskanja zaposlitve.

V sklopu delavnice bo predstavljena situacija na trgu dela in pričakovani trendi kot tudi vpliv le-tega na sam proces načrtovanja kariere.

Okvirne vsebine delavnice so:

• današnji trg dela in vpliv le-tega na proces načrtovanja kariere
  • kako se ustvari potreba po delu
  • iskanje zaposlitve na skritem in odkritem trgu dela (pasivni in aktivni pristopi iskanja)
  • različne organizacije, različni pristopi iskanja kandidatov
  • inovativni načini iskanja zaposlitve
  • kako brati med vrsticami v oglasu za delo

Izvajalka delavnice Maruša Goršak je pedagoginja/andragoginja ter SDI moderatorka z raznolikimi izkušnjami s področja karierne orientacije. Vodi karierne programe za različne ciljne skupine (svetovalne delavce, iskalce zaposlitve, starše, mladino). Ob tem izvaja treninge za razvoj mehkih veščin in raziskuje področje karierne orientacije in razvoja kompetenc. Sodeluje pri pripravi in izvedi HRM storitev (ocenjevalni center, ocenjevanje vodij, kompetenčni modeli), v preteklosti je vodila tudi usposabljanja za bodoče podjetnike. Dobro pozna sistem izobraževanja in možnosti na trgu dela ter aktivno sodeluje v projektih s področja karierne orientacije. Udeleženci jo opisujejo kot dostopno in energično predavateljico, ki zna teorijo povezati s praktičnimi primeri. Je aktivna članica in podpredsednica Društva za karierno orientacijo Slovenije.