Uspešna literarna karierna pot osebe s paraplegijo

• Kdaj: sreda, 13. marec 2019, ob 16:00
  • Traja: 90 min
  • Kje: Pedagoška fakulteta UM, Koroška cesta 160, 2000 Maribor, predavalnica 0.27
  • Izvajalec: mag. Igor Plohl
  • Univerza/fakulteta: Pedagoška fakulteta

Karierni center UM v sodelovanju s Pedagoško fakulteto UM in Filozofsko fakulteto UM organizira predavanje z naslovom Uspešna literarna karierna pot osebe s paraplegijo.

Cilj predavanja je predstaviti študentom uspešno zgodbo literarne karierne poti osebe s paraplegijo. Predavanje vključuje vsebine, ki se nanašajo na prilagoditve in napore, ki so bili potrebni za uspeh. Kako lahko paraplegik napiše knjigo, ki je uspešnica, in preko lastne, tragične zgodbe, osvešča ljudi okoli sebe? Ciljni publiki, študentom pedagoških in družboslovnih vsebin, so tovrstne zgodbe dragoceno spoznanje, ki ga bodo lahko kot bodoči učitelji in osebe, ki bodo v svojih poklicih sodelovali z otroki in mladimi, prenašali pozitivni pogled na ranljive skupine.

Predavatelj mag Igor Plohl je zaposlen kot učitelj v bolnišnični šoli, ki deluje na Pediatrični kliniki UKC Maribor. Izdal je 5 knjig, ki so namenjene predvsem osveščanju otrok, mladostnikov in odraslih o invalidnosti in drugačnosti.

Predavanje bo zagotovo zanimivo. Vljudno vabljeni!