Webinar: program Erasmus za mlade podjetnike

• Kdaj: četrtek, 1. april 2021, ob 16:00
  • Traja: 60 min
  • Kje: On-line (MS Teams orodje)
  • Izvajalec: Zavod PIP
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Karierni center UM v sodelovanju z Zavodom PIP in Ekonomsko-poslovno fakulteto UM organizira Webinar: program Erasmus za mlade podjetnike.

Obdobje COVID-19 pandemije je dodobra zmanjšalo ponudbo na trgu dela, povečalo brezposlenost in vse večja je množica kandidatov za prosta delovna mesta, ki jih je vse manj. Obenem se pojavljajo novi poklici, nove podjetniške priložnosti in ustanavljajo se inovativna podjetja. Ste kdaj razmišljali o ustanovitvi podjetja pa ne veste kako sploh začeti? Program Erasmus za mlade podjetnike vam ponuja možnost od eno- do šestmesečega usposabljanja pri izkušenem podjetniku v drugi sodelujoči državi programa, kjer lahko iz prve roke pridobite znanje o zagonu podjetja in znanje o mnogih drugih področjih delovanja podjetja, kot si ga morebiti želite tudi sami. Starostne omejitve za udeležbo v programu ni.

Na webinarju vam bo Sebastjan Rosa, predstavnik Univerze na Primorskem, ki opravlja vlogo Erasmus posredniške organizacije, predstavil:

- Kako program Erasmus za mlade podjetnike deluje in kaj podpira?

- Komu je namenjen in kdo lahko sodeluje?

- Kakšen je postopek od prijave do izmenjave?

- Koliko sredstev lahko pridobite in kakšne so koristi sodelovanja?

Predstavil vam bo tudi nekaj primerov že izvedenih usposabljanj tujih mladih podjetnikov v Sloveniji in slovenskih mladih podjetnikov v tujini. Načrtujemo pa tudi sodelovanje udeleženke programa Martine Vrankar, mlade podjetnice, arhitektke in njenega gostitelja arhitekta Jose Oliveira.

Webinar bo izveden, v kolikor se prijavi vsaj 50 udeležencev. Vabljeni vsi študenti in diplomanti!

Delavnica bo potekala na daljavo s pomočjo orodja MS Teams, zato vas prosimo, da si na vašo elektronsko napravo namestite ta program. Po namestitvi v zgornjem desnem kotu programa kliknite na "Pridružite se ekipi ali jo ustvarite" in v polje "Pridružite se ekipi s kodo" vnesite kodo: y1v7m2q. V ekipo lahko vstopite s kodo, če imate digitalno identiteto UM. Če je nimate, vas dodamo mi in boste prejeli povabilo na mail, s katerim ste se prijavili. V primeru težav s pridružitvijo ekipi nas prosim kontaktirajte na karierni.center@um.si.

Lepo vabljeni!

Za ta dogodek se izdaja elektronska potrdila o udeležbi. Potrdilo boste prejeli na e-naslov, s katerim ste se prijavili na dogodek. Karierni center Univerze v Mariboru izdaja potrdila o udeležbi zgolj in samo tistim udeležencem, ki so se pravočasno (do roka prijave) prijavili na dogodek. Potrdila izdajamo zgolj za dogodke, ki so vezani na neposredno krepitev znanj in veščin s področja karierne orientacije, pri čemer za udeležbo na strokovnih ekskurzijah in predstavitvah delodajalcev ter raznih drugih dogodkih le-tega ne izdajamo. Prav tako ne izdajamo potrdil naknadno in ne tistim, ki se niso pravočasno prijavili na dogodek.