Spoštljiva in odgovorna komunikacija

• Kdaj: sreda, 31. maj 2023, ob 10:30
  • Traja: 90 minut (2 pedagoški uri)
  • Kje: Na daljavo v okolju MS Teams
  • Izvajalec: dr. Jernej Šoštar
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Karierni center Univerze v Mariboru v sodelovanju s Fakulteto za Energetiko UM organizira predavanje z naslovom Spoštljiva in odgovorna komunikacija. Predavanje bo vodil dr. Jernej Šoštar. Na dan dogodka boste prejeli povezavo do MS Teams.

Na predavanju bomo govorili o tem, kako komunicirati odgovorno in spoštljivo, kaj pomeni enakopravna komunikacija za vse udeležence ter kako komunicirati na način, da se izognemo konfliktu in stresnim situacijam. Spoznali bomo tehnike in strategije komunikacije ob prisotnosti močnih čustev, nivojsko reševanje problemov ter zaznavne stile. Naučili se bomo preverjenega in učinkovitega načina vzpostavitve dobrega in zaupljivega odnosa.

Na praktičnih primerih bomo spoznali in osvojili:

• kako na podlagi različnih tehnik in strategij komunikacije pravilno sprejemati in podajati informacije ob prisotnosti močnih čustev,
  • kako s pomočjo zaznavnih stilov in odzivov nanje pomirimo sogovornika, ki je razburjen,
  • kako vzpostaviti dober stik s sogovornikom in zgraditi krog zaupanja,
  • kako s poznavanjem človeških potreb, vrednot in načinov razmišljanja podajamo pozitivne predloge.

Prijave do zapolnitve prostih mest oziroma do 30. 5. 2023. Predavanje bo potekalo na daljavo s pomočjo orodja MS Teams, povezava do dogodka se nahaja tukaj