Za študente FVV UM: Ste diskriminirani? Kako vam lahko pomaga Zagovornik načela enakosti?

• Kdaj: četrtek, 13. april 2023, ob 13:00
  • Kje: FVV UM, Kotnikova ulica 8, Ljubljana; predavalnica 8
  • Izvajalec: Mitja Blažič, svetovalec Zagovornika načela enakosti
  • Univerza/fakulteta: Fakulteta za varnostne vede

Karierni center UM v sodelovanju s Fakulteto za varnostne vede UM organizira delavnico za študente s področja enakopravne obravnave vseh študentov v povezavi  s kariero in širše.

Udeleženke in udeleženci bodo ob koncu delavnice:

• sposobni razumeti, kaj je diskriminacija, katere oblike diskriminacije poznamo, kaj so osebne okoliščine, na osnovi katerih je diskriminacija prepovedana, na katerih področjih življenja zakon prepoveduje diskriminacijo, kdaj je diskriminacija dovoljena;
  • obveščeni o tem, kako ukrepati v primeru diskriminacije;
  • spoznali sistem varstva pred diskriminacijo in nekatere načine njenega preprečevanja;
  • poznali pristojnosti in delo Zagovornika načela enakosti.

Delavnico bo izvedel Mitja Blažič, svetovalec Zagovornika načela enakosti. Zagovornik načela enakosti je samostojni in neodvisni državni organ, specializiran za varstvo pred diskriminacijo.

Za ta dogodek se izdaja elektronska potrdila o udeležbi. Karierni center Univerze v Mariboru izdaja potrdila o udeležbi zgolj in samo tistim udeležencem, ki so se pravočasno (do roka prijave) prijavili na dogodek. Potrdila izdajamo zgolj za dogodke, ki so vezani na neposredno krepitev znanj in veščin s področja karierne orientacije, pri čemer za udeležbo na strokovnih ekskurzijah in predstavitvah delodajalcev ter raznih drugih dogodkih le-tega ne izdajamo. Prav tako ne izdajamo potrdil naknadno in ne tistim, ki se niso pravočasno prijavili na dogodek.