Za študente PF UM: Sodelovanje s CSD - stigma ali priložnost?

• Kdaj: sreda, 10. maj 2023, ob 16:00
  • Kje: knjižnica Pravne fakultete UM, Mladinska ulica 9, Maribor
  • Izvajalec: Anita Bregar, univ. dipl. soc. delavka in pomočnica direktorice CSD Gorenjska ter študent in paraolimpijec Jernej Slivnik
  • Univerza/fakulteta: Pravna fakulteta

V laični javnosti prevladuje pretežno stereotipno mnenje, da je center za socialno delo (v nadaljevanju: CSD) represiven organ, ki ukrepa v družinskih zadevah oz. odloča o materialnih pravicah. Največkrat je v medijih predstavljen z negativnim prizvokom, le malokrat pa so predstavljene zgodbe, ko je CSD ključen dejavnik v soustvarjanju dobrih izidov, ko je družina ali posameznik premostil krizo, mobiliziral svoje vire moči, se okrepil in dosegel željene spremembe. Storitve in javna pooblastila, ki jih izvaja CSD, so namenjene različnim ranljivim skupinam prebivalstva, med katerimi so tudi študenti.

V delavnici bodo študenti dobili boljši vpogled:

• v naloge in storitve, ki se jih na CSD izvaja in so namenjene tudi študentom pri preprečevanju stisk,
  • mogočo podporo študentom ob različnih stiskah in kriznih situacijah ter možnost uveljavljanja pravic,
  • sodelovanje in razmejevanje vlog med sodišči in CSD po Družinskem zakoniku,
  • CSD kot učna baza in možnost pridobivanja neposrednih in nenadomestljivih življenjskih izkušenj,
  • »Kdo pravi, da ne morem?«, sodelovanje študenta s posebnimi potrebami (neposredna izkušnja, življenjska pot od nesreče do posebnih dosežkov, pot z izzivi in preizkušnjami ter vlogo CSD ob tem).

Celotna vodena delavnica bo potekala interaktivno in nagovarjala udeležence k vključevanju z razmišljanjem, deljenju izkušenj in pridobivanju uporabnih informacij.

PRIJAVITE SE LAHKO TUKAJ.