Zakaj je učenje težko? Motivacijski in čustveni dejavniki učenja

• Kdaj: četrtek, 2. marec 2023, ob 13:00
  • Kje: On-line (MS Teams orodje)
  • Izvajalec: izr. prof. dr. Katja Košir
  • Univerza/fakulteta: Univerza v Mariboru

Karierni center UM v sodelovanju s Filozofsko fakulteto Univerze v Mariboru organizira delavnico z naslovom 'Zakaj je učenje težko? Motivacijski in čustveni dejavniki učenja'.

Vam učenje povzroča preglavice? Ali se prepozno lotite učenja?

Na (ne)uspešnost učenja lahko vpliva več dejavnikov, morda strah pred neuspehom, miselna naravnanost ali nefunkcionalni vzorci mišljenja in vedenja. Na dogodku se bomo spraševali, zakaj in kdaj je učenje težko.

Delavnica bo udeležencem skozi interaktivno predavanje in različne aktivnosti ponudila iztočnice, ki jim bodo omogočale refleksijo in boljše razumevanje in uravnavanje lastne študijske motivacije in lastnega procesa učenja. Spoznali bodo nekatere motivacijske vzorce, ki lahko predstavljajo oviro v procesu učenja, ter ozavestili kako odnos do neuspeha ovira ali podpre učenje. Krepili bodo miselno naravnanost k rasti ter naredili načrt, kako postopno spreminjati nefunkcionalna prepričanja in vedenjske vzorce v procesu učenja.

Delavnico bo izvedla izr. prof. dr. Katja Košir : doktorica psihologije, zaposlena na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru kot visokošolska učiteljica. Predava bodočim učiteljem, psihologom in (inkluzivnim) pedagogom, sodeluje pa tudi pri programu pedagoško-andragoškega izpopolnjevanja za učitelje.

Prosimo vas, da se prijavite na povezavi. Prosta mesta so še na voljo, spodnje besedilo o zaprtih prijavah vzemite kot brezpredmetno.

Dogodek bo potekal preko MS Teams. Prijavljeni udeleženci bodo na dan dogodka prejeli povezavo za pridružitev.